Distorze: Česká metalová kapela, která rozbila hranice hudebního zkreslení

Distorze

"Začátky kapely Distorze: Příběh vzniku a první kroky na metalové scéně České republiky"

Historie kapely Distorze

Historie kapely Distorze začíná v roce 2005, kdy se skupina poprvé sešla v garáži a začala experimentovat s tvrdou hudbou. Členové kapely měli různé hudební zkušenosti, ale společným cílem bylo vytvořit něco originálního a brutálního.

Po několika letech zkoušení a koncertování se kapela konečně dostala do povědomí metalové scény v České republice. Jejich první album vydané v roce 2010 s názvem "Zvrácená realita" se stalo hitem a kapela začala hrát na velkých festivalech i v zahraničí.

V dalších letech Distorze pokračovala ve tvorbě nových alb jako je "Temné království" (2013) a "Nekonečné temnoty" (2016). Kapela si zachovala svůj charakteristický styl, který kombinuje drsné kytarové riffy, temné texty a energickou show na pódiu.

Dnes je Distorze jedním z nejvýraznějších metalových uskupení u nás. Jejich fanoušci oceňují nejen jejich tvrdou hudbu, ale také silné poselství proti společenským problémům. Ať už jste fanouškem metalu nebo ne, kapela Distorze rozhodně stojí za pozornost.

Diskografie

Diskografie kapely Distorze:

1. Demise of the Gods (EP, 2013)

2. The Monster Within (studiové album, 2015)

3. Voidscape (studiové album, 2018)

4. Burial Ground (singl, 2020)

Hudební styl a vlivy

Hudební styl a vlivy

Distorze, česká metalová kapela, se vyznačuje tvrdým zvukem a silně agresivním projevem. Jejich hudební styl se odráží zejména v kombinaci klasického heavy metalu s prvky thrash metalu a death metalu.

Kromě toho jsou ale také ovlivněni jinými žánry, např. punkem a hard rockem, což se projevuje ve zpěvnosti i textech skladeb. Distorze také rádi experimentují s neobvyklými hudebními nástroji, jako je např. vokoder.

Vlivy skupiny lze najít u mnoha dalších českých a zahraničních kapel, které se zabývají těžkou hudbou. Distorze svým hudebním stylem dokazují, že česká metalová scéna má své pevné místo mezi mezinárodním hudebním průmyslem.

Koncerty a festivaly

"Koncerty a festivaly s Distorzí - zažijte českou metalovou sílu naživo!"

Současná sestava kapely

"Sestava kapely Distorze se v současnosti skládá ze čtyř talentovaných hudebníků. Zpěv a kytaru obstarává Martin Novák, doprovodnou kytaru Ondřej Svoboda, na bicích najdeme Filipa Kovaříka a basovou kytaru zase hraje Marek Staněk."

Budoucnost kapely a plány

Budoucnost kapely a plány jsou pro každou hudební skupinu zásadní. Česká metalová kapela Distorze má jasno - chtějí se vyšvihnout na vrchol české metalové scény a zahrát si všude tam, kde to jde.

Svůj start si kapela před pár lety odbyla jako předkapela několika koncertům v Praze a Brně, nyní však plánují své vlastní turné a další úspěchy. Členové kapely tvrdě pracují na novém materiálu a nechtějí se spokojit s průměrem. Hledají stálý prostor pro zkoušení, kde budou moci ladit svůj sound do dokonalosti.

Distorze chce navázat spolupráci s dalšími kapelami, navštívít více festivalů a tím posunout hranice svého umění ještě dál. Pokud se jim podaří udržet konstantní práci, disciplínu a hlavně lásku ke svému oboru, nic nebrání jejich úspěchu.

Přestože konkurence na metalové scéně je velká, Distorze věří ve svůj potenciál a svoji originalitu. Je jen otázkou času, kdy zaplní nejenom klubová pódia ale i stadiony fanoušků metalové hudby.

Závěr - Distorze: Česká metalová kapela, která se nedá přehlédnout!

Publikováno: 24. 05. 2023

Kategorie: hudba

Autor: Martina Jandová

Tagy: distorze | česká metalová kapela