Zvířata nejsou vhodný dárek

V dnešní době se rozmohlo darování živých dárků. Tedy, když někoho chceme potěšit, darujeme mu domácí zvířátko. Například k narozeninám nebo k Vánocům, koupíme dětem, příbuzným nebo známým zvíře. Mnohdy ale kupují milenci milenkám nebo naopak zvířátko, aby ve chvíli, když nejsou spolu, měli společnost alespoň zvířete.

Většinou si nejdříve zjistíme, jaké zvíře se komu líbí. Podle toho pak vybíráme domácího mazlíčka. Někdo má rád kočky, a tak si vybereme nejlépe u chovatele, kočičku anebo kocourka. To bychom také měli vědět, než někomu zvíře pořídíme. U psů je to stejné, nejdříve si vybereme kvalitního chovatele a vybereme zvíře dle pohlaví, pejska nebo fenku. Tato zvířata patří mezi ta, která se nejčastěji kupují a darují. Bohužel jsou to také nejčastější zvířata, která lidi vyhodí z domu či z bytu. Neustále nacházíme spoustu psů nebo koček, které lidé vyhodí. Jejich dárky se jim totiž začnou zdát nechtěnými a přestanou o ně brzy mít zájem. Nejlepším řešením by samozřejmě bylo, nechtěné zvíře prodat, anebo darovat někomu ze sousedů, známých nebo dokonce z rodiny. Bohužel stále je tolik lidí, kteří zvíře vyženou nebo vyhodí ze svého obydlí a nechají je svému osudu. Mnozí zavezou zvíře daleko od domova, aby nenašlo cestu. Mnozí je zavezou do města nebo ke vsi.

Pokud si zvířete někdo všimne, a ujme se ho, nebo ho odveze do nějakého útulku. To je potom pro psy nebo kočky veliké štěstí. Mnoho zvířat ale nenajde své zachránce, a pak se může vyhublé, špinavé a mnohdy i nemocné, musí toulat ulicemi měst, anebo po vsích. Z těchto důvodů je potřeba si pořádně rozmyslet zda či vůbec nějaké zvíře našim nejbližším koupíme.

Add comment