V Indii vozí zvířata na mopedech

V Indii je velice oblíbeným i rozšířeným dopravním prostředkem motorka. Na motorce jezdí většina populace v Indii. Používají motorky nejen k převozu lidí, vozí na ní někoho z rodiny, ze známých, své děti, ale také k přepravě různého zboží, věcí a především svých zvířat. Mnohdy se vejde na jednu motorku celá rodina. Zvířata jsou přepravována menší, ale mnohdy i větší. Nejen psi, kočky, ale třeba i kozy. Kromě zvířat ale také vozí na motorkách různé věci, včetně nábytku. Mnohdy vypadá motorka jako malé stěhovací auto.

Na motorkách v Indii vozí zvířata buď v náručí, před sebou, anebo vzadu, za sebou. Buď nejsou vůbec přivázaná, anebo pouze nějakým kouskem provazu. Kromě motorek ale velmi často používají v Indii na převoz zvířat autobusy nebo vlaky. Převáží tak slepice, husy, kachny, a spoustu dalších. V těch nejlevnějších vlacích, kde jsou dřevěné lavice, jsou lidé i zvířata všude. Jsou natlačení na sebe, ale i v prostorách pro zavazadla nebo na střeše. Pro nás je takový obrázek něčím nemyslitelným. Vzduch by se dal krájet. Kromě motorek, vlaků a autobusů, pak velice často v Indii jezdí motorikši, cyklorikši, ale i nákladní vozy. V rikšách pak převážejí také velice často různá zvířata. Doprava je v Indii velmi chaotická, bez jakýchkoliv pravidel. Každý jezdí, jak se mu zachce.

Nejhorší je cestování na motorkách v období dešťů. Nejen, že každý během minuty promokne až na kost, ale mnohdy musí jet i několik hodin, a to je pak velice zdlouhavá a nepříjemná cesta. Na takové poměry rozhodně nejsme u nás zvyklí.

Add comment