V Číně jedí psi

Říká se, jaký kraj, takový mrav. Bohužel to platí i o jídle. V mnohých zemích je například posvátná kráva, a je uctívána a nesmí se jíst. V naší republice jíme i maso z krávy nebo z býka. Jsou země, kde je normální jíst například klokany, žraloky, žáby, šneky, ale například i psi. Pro nás, pro Čechy patří psi mezi oblíbené domácí mazlíčky, a jen stěží si umíme představit, že bychom je někdy mohli sníst.

Bohužel jsou země, jako například Čína, kde jsou, platí jiné zvyky pro jídlo, a kde mají jiný postoj právě ke psům. V Číně rozhodně patří psí maso k pochoutkám, a lze najít jejich maso i ve vyuzené podobě, prakticky na každém rohu. Mnozí zahraniční turisté, když vidí oholená těla psů, která nehybně leží na stole, mají pocity na zvracení a mnohdy se jim začne motat i hlava.

Číňani se ale svojí pochoutky nechtějí za žádnou cenu vzdát, i přesto, že při konzumaci psího masa hrozí lidem nebezpečí. Problémem totiž je to, že psi, kteří jsou v Číně zabíjeny, žili na ulici, a tak jsou nakaženi různými infekcemi, které jsou často nebezpečné i pro lidi.

Druhým problémem cizinců je samozřejmě morálka. Zda je normální zabíjet psy a dokonce je jíst. Protože například tibetští mniši a budhisté věří, že právě v tělech psů a koček je ukrytý reinkarnovaná lidská duše.

Pro obyvatelé Číny jsou ale tito naši domácí mazlíčci pouze masem, pochoutkou a nikdo jim to nemůže vymluvit.

Vždyť známe i u nás situace, kdy jsou k vidění týraní a podvyživení psi, které mají na svém pozemku Číňané, kteří u nás žijí. Mnohdy jsou zde nalezeny zbytky krve, chlupů a kostí, které zbyly po zabití a naporcování těchto psů. Pro nás je to naprosto nemyslitelná myšlenky, nad kterou se všem obrací žaludky.

Add comment