Rybičky

Pokud začínáte s chovem rybiček a hledáte nějakou vhodnou rybičku pro začátek, zde vám jednu takovou nenáročnou akvarijní rybku představíme.

Jedná se o tetru neonovou, což je drobná rybka z Amazonie. Tato rybička byla poprvé objevena ve čtyřicátých letech 20.století. Od doby svého objevu se stala nedílnou součástí mnoha akvárií. V přirozeném prostředí se tato rybička dožívá přibližně 8 let.

Tetry patří mezi opravdu malé a drobné rybky, které dorůstají v průměru do 4cm. Samičky jsou oproti samečkům větší a robustnější. Zbarvení této rybičky je velmi pěkné. Na bocích mají tetry červený a modrý pruh, který je u samiček ještě drobně a mírně zakřivený.

Neonky patří mezi hejnové ryby, proto bychom je neměli kupovat osamoceně, ale vždycky ve větší skupině. Tetry jsou velmi pohyblivé a hbité rybky, proto potřebují dostatek místa a prostoru, tedy i větší akvárium. Pohybují se spíše při dně a v dolní části akvária. Minimální délka vhodného akvária pro deset rybiček by se měla pohybovat kolem 50 centimetrů.

Vzhledem k jejich malé velikosti je dobré koupit zbytek rybiček tak, aby nedocházelo k požírání drobných jedinců. Pro úkryt neonkám dejte do akvária spoustu rostlin, které jim vytvoří dokonalý úkryt před případnými škůdci. Teplota akvária by měla být v rozmezí od 20°C do 24°C, proto se nehodí k rybkám, které potřebují vyšší teplotu vody. Příliš teplá voda působí na tyto malé rybičky spíše škodlivě, a to nejen poškozením jejich rozmnožovacích schopností, ale také nepříznivě působí na zbarvení a celkový zdravotní stav rybiček.

Jako potravu přijímají spíše živé krmivo v podobě nitěnek, buchanek či pakomárů. Dát jim ovšem můžeme také krmivo vločkové anebo hlávkový salát. Vhodné a zdravé je krmit rybičky i několikrát denně menší dávkou krmiva, než pouze jednou velkou.

Add comment