Psí plemeno Malý kontinentální španěl – Phaléne a Papillon

Phaléne a Papillon

Phaléne (z francoužštiny – můra, se svěšenýma ušima) je variantou psího plemene Malý kontinentální španěl, jehož historie sahá již do Španělska 12. stol, Itálie 13. stol. a ve 14. a 15. byl velmi oblíbeným psím plemenem na francouzském a dalších evropských šlechtických dvorech. V závěru 19. stol. byla Francouzi a Belgičany ze psího plemene Malý kontinentální španěl vyšlechtěna varianta Papillon (z francoužštiny – motýlek, se vztyčenýma ušima).

Papillon i Phaléne jsou pejsci velmi inteligentní, učenliví, přizpůsobiví, hraví, mazliví, sportovně založení a nenároční na péči o srst. Naopak nejsou to pejsci uštěkaní, agresivní a jako každý živý tvor těžko snáší dlouhou samotu, hrubé zacházení a tvrdou výchovu. Jejich váha se pohybuje v rozmezí 1,5 – 5 kg a vyznačují se minimální spotřebou krmiva.

Barevné varianty srsti – červeno-bílý, černo-bílý, bílo-sobolí a trikolor.

Chovatelská stanice ARTHUR BELL

Na chov psího plemene Malý kontinentální španěl (Papillon – se vztyčenýma ušima a Phaléne – se svěšenýma ušima) se v ČR specializuje Chovatelská stanice ARTHUR BELL rodinného typu, jež je prostřednictvím ČMKU od 03.0 7.2003 registrována u FCI jako Mezinárodně chráněná chovatelská stanice. A proč chovatelská stanice rodinného typu? Pejsci jsou chováni v rodinném domě se zahradou a je jim poskytována maximální osobní a veterinární péče.

Prozatím zde bylo odchováno 7 vrhů štěňat tohoto plemene. Mnoho nových páníčků psího plemene Malý kontinentální španěl variant Papillon nebo Phaléne poskytuje zpětnou vazbu ve formě fotografií nebo písemných informací o pokrocích a úspěších svých zvířecích miláčků.

Čipovaní a očkovaní pejsci se do rukou nových majitelů dostávají současně s průkazem původu FCI, kupní smlouvou a Pet passportem.

Kluby Malého kontinentálního španěla

Chovatelé , majitelé a milovníci Papillonů a Phalénů se mohou setkávat a vyměňovat si cenné rady na srazech pořádaných Kluby Malého kontinentálního španěla jakými jsou Exotic klub z Kladna, Klub málopočetných plemen psů z Vitic a Klub Malého kontinentálního španěla ČR z Prahy.

Add comment