Politici jsou jako zvířata

Hodně lidí jistě slyšelo médii proklamovanou frázi „Politici jsou jako zvířata“. Jistě, mnoho lidí nemusí s politiky souhlasit, ale je tento výrok skutečně pravý? Jistě, někteří svým vzhledem skutečně mohou připomínat jako zvíře, ale to i obyčejní lidé. Spíše je to myšleno ohledně chování. Politici často mají chování opravdu strašné, což mnoho lidí děsí, a proto vymýšlí takovéto věci. Jestli je to dobře, nebo ne, nemá cenu polemizovat.

Důležitá je jenom jedna věc můžeme o někom beztrestně prohlásit, že je jako zvíře? To je velice zajímavá otázka a odpověď přinesou asi pouze případné soudy, protože politici by se samozřejmě mohli bránit soudně, stejně jako to může každý z nás, pokud o nás někdo napíše něco, co nás může případně poškodit. A to by asi žádný z nás nechtěl, nebo snad ano? A pakliže to nechceme my, nebylo by přece jenom vhodné, kdybychom o takových lidech svůj názor nereprezentovali v médiích, ale pouze i sklenky vína či piva mezi kamarády? Pomlouvat může kdokoli kohokoli, ale samozřejmě je rozdíl mezi tím, zda pomlouváme tak, aby o tom dotyčná osoba nevěděla, nebo zda to ví a může se tedy i bránit, což by pro většinu lidí mohl být problém, soudy s politiky obvykle rozhodnou ve prospěch politiků (pod kým jsou asi soudy ).

Dávejte si tedy pozor, koho pomlouváte. Jistě, můžeme říct, že politici jsou jako zvířata, ale už třeba nemůžeme říct, že Jirka Paroubek je jako prase. To už zkrátka není možné a lidé by si to samozřejmě měli uvědomit dřív, než se dostanou do potíží.

Add comment