Paničky a jejich psíci ve městech

V dřívějších dobách se říkalo, že psi patří na vesnici. Ale postupně si začali menší i větší psy pořizovat lidé, kteří žijí ve městech mezi domy a obchody. V současnosti se dá říct, že je psů ve městech skoro stejně jako lidí. Je to samozřejmě přehnané, ale mnohdy se bojíme chodit nejen po trávě, ale i po chodníku. Co je totiž nejmarkantnější, jsou jejich exkrementy. Vzhledem k tomu, že platí povinnost pro pány a paničky, aby po svých psech exkrementy sbíraly a vyhazovaly, je až s podivem, kolik jich na trávnících i na chodnících je.

Mnoho žen, které jsou sami, ať již jsou velmi mladé, středního věku nebo důchodového, si pořizuje psa. Hodně žen si pořizuje malé typy psů, kteří zůstávají malí i v dospělosti, nejsou tak nároční na místo ani na pohyb. Naopak ženy, které mají rádi pohyb, si pořizují střední a velká plemena, se kterými chodí na dlouhé procházky.

Problémem ve městech je rozhodně nedostatek volného místa a přírody, kde by paničky svoje psíky mohly venčit. V některých městech, ale pouze v některých jejich částech, jsou přímo psí stezky. Místo, které je oplocené a kam mohou chodit lidé se svými psy. Tady ale může nastat i problém, že si někteří psi nesednou a vrhnou se na sebe. A pak není kam utéct, protože všude kolem je plot. Venčení psů v parcích města pro změnu může vadit maminkám s dětmi. Děti totiž cokoli najdou, berou do ruky, případně si dávají i do pusy, a tak je výskyt exkrementů v takových místech velice nežádoucí.

Mnohé paničky ale své psíky hýčkají. Kupují jim různé oblečky, dávají jim sponky nebo mašličky, malé psíky nosí v taškách. Spíš než jako ke zvířeti se k nim chovají jako k dětem nebo k hračkám. A tak by to rozhodně být nemělo, pes je pes.

Add comment