Myslete na své chlupaté miláčky

Aby nedošlo k nějaké mýlce, mám na mysli chlupaté čtyřnohé miláčky. Jestli se chystáte pořídit sobě nebo svým dětem nějakého zvířecího kamaráda, je zapotřebí se na jeho příchod řádně připravit a navštívit velkoobchod chovatelské potřeby.
Hlavní věc je si uvědomit, že Vás čeká práce navíc. Ono mít nějaké to zvířátko je sice hezké, ale není to žádná hračka, o kterou se budete starat jen, když budete mít chuť a náladu. A jestliže zvažujete, že koupíte zvíře svým ratolestem, měli by jste tak učinit v momentě, kdy si budete jisti, že se Vaše děti dokáží o zvíře alespoň trochu postarat. Přeci nechcete mít „jejich“ mazlíky v permanentní péči. A rozhodně se nenechte ukolébat slibama a „psíma“ očima Vašich dětí.
Chystáte se na příchod psa? Tak to navštivte chovatelské potřeby pro psy. Základem je samozřejmě pelech. Ten by měl vždy odpovídat velikosti psa. Pokud si pořizujete malé štěňátko, ze kterého později vyroste dvoumetrové tele, měli by jste nejdřív koupit malý pelíšek a postupně kupovat větší a větší. I psy mají rádi útulné bydlení a malý prcek se nechce ztrácet v obrovském pelechu. Záležet si dejte při výběru obojku. Nikdy nesmí psa škrtit ani se, byť lehce, zařezávat do kůže! Vybírat můžete kožené obojky, textilní obojky a řetízkové obojky. Obojek slouží jako prostředek pro bezpečné ovládání pejska, ale také k jeho identifikaci v případě, že se pes zatoulá a má na obojku připevněnou známku. Známky pro psy jsou skutečně důležité a jejich význam nepodceňujte. Pokaždé, když půjdete se psem na procházku, měl by mít identifikační známku. Nikdy nevíte, kdy Váš pes vyslyší volání divočiny.
Vodítka nebo postroje? Jestliže Váš pes není žádný velký „tahoun“ můžete s klidným svědomím zvolit obojek. Pokud se, ale pes snaží na vodítku spáchat sebevraždu uškrcením, raději kupte postroj. Psí postroj zamezuje tlaku obojku na krk a tím se pejskovi lépe dýchá. Tahová síla psa se pak rovnoměrně přenáší do vodítka. Máte doma psa-důchodce nebo nějakého čtyřnohého maroda? Pak mu kupte postroje, které jsou navrženy speciálně pro tyto pejsky.

Add comment