Královské spaní díky kvalitním matracím

Usínáte v posteli sami? I když vedle sebe nemáte žádného partnera, se kterým by jste si chrupkali do rytmu, sami rozhodně nejste.

Naopak! Matrace do postele je plná přítulných zvířátek, která ovšem nejsou tak roztomilá jako nějaký chlupáč (pes, partner). Ano, roztoči, to jsou Vaši nevítaní spolubydlící, kteří se živí našimi odumřelými kožními buňkami. Mohli by jste si říct, že to jsou docela prospěšná zvířátka, když nás takto „čistí“. Pokud by zůstalo u toho čištění, tak ano. Ovšem alergici ví své. Roztoči způsobují alergie, astma a ekzémy. A to už nezní tak dobře. A kde se roztoči ubytovávají. Svůj hotel s plnou penzí mají v matracích, lůžkovinách a pyžamu. Jak se těchto pouhým okem neviditelných potvůrek zbavit? Pravidelně perte povlečení, prostěradla, ale i samotné deky a polštáře (pozor musíte si pořídit pratelné deky a polštáře). Roztoči nesnáší sucho, a proto větrejte deky a polštáře. Sluníčko se už o ně postará. Pokud ještě spíte v prachových peřinách, nahráváte roztočům daleko víc. Navíc peří samo o sobě, může způsobit alergie, zvlášť u malých dětí. Jestliže se nechcete vzdát péřové duchny, pravidelně si dávejte vyčistit peří. Roztoči dokáží přeží jen ve vlhkém prostředí. Hlavním problémem jsou tedy matrace, kde se drží lidský pot. Řešením je pořízení kvalitních matrací se speciálním povrchem, který odvádí veškerou vlhkost a zamezí množení dalších roztočů.

Dalším neopomenutelným aspektem je kvalita spánku. Jestliže trpíte nespavostí, běžte a přesvědčte se, zda není na pořadu dne koupě nové a kvalitní matrace. Mnouho lidí tento fakt podceňuje a pak se diví, že nemohou spát, převalují se, neustále se budí a ráno nejsou schopni vylézt z postele. Je, ale zřejmě jednodušší spolknout prášek a utlumit se chemikálií než zjišťovat příčinu a aktivně ji řešit.

A co Vaše páteř? Myslíte na ni, když uleháte na Vaši letitou matraci, která už má dávno odsloužíno? Více na svou páteř určitě myslíte po ránu, když vstáváte a máte pocit, že Vás přejel parní válec. Nečekejte, že se to nějak zlepší a raději dopřejte svému tělu kvalitní odpočinek na kvalitní matraci. Máte na výběr velký počet druhů matrací. Matrace ze studené pěny, gelové matrace, polyuretanové matrace, latexové matrace, pružinové matrace, sendvičové matrace, profilované matrace atd.

Add comment