Jak vybrat správné krmivo pro psa?

Nejenom pro lidské jedince, ale i pro naše zvířecí miláčky je velmi důležité konzumovat zdravou a vyváženou stravu plnou vitamínů, minerálů a jiných tělu prospěšných látek. Mnoho chovatelů nebo majitelů psů své zvířecí svěřence odbývají granulemi nebo konzervami. Lidé si ke spokojenému životu dopřávají pestrý jídelníček, tak proč bychom nemohli rozmanitou stravou potěšit i naše věrné zvířecí přátele? Součástí jejich stravy by měla být i zelenina, ovoce a sem tam nějaký zvířecí pamlsek.

Zdravá a vyvážená strava zaručí pejskům silný imunitní systém, pevné svaly, šlachy a vazy, krásnou a lesklou srst, zanedbatelné potíže s parazity, vitalitu, dobrou náladu a v neposlední řadě pevné zdraví a dlouhý a spokojený život.

Krmivo pro psa vybíráme zpravidla dle stáří, rasy, hmotnosti a aktuálního zdravotního stavu pejska. Jinou výživovou hodnotu stravy potřebuje štěně a jinou dospělý pes. Dávkování krmiva je uvedeno na jednotlivých etiketách potravin, ale musíme brát ohled i na psí aktivitu. Pohodlnější psi mohou dostávat až o 15% méně krmiva a hyperaktivní psi mohou dostávat až o 25% – 35% více krmiva než je uvedeno v dávkování. K misce jakéhokoliv jídla přidejte i misku s čistou vodou, protože i pro psy je velmi důležitý pravidelný pitný režim.

Krmivo pro psy je rozličné a zahrnuje především termicky extrudované suché krmivo (granule), za studena lisované suché krmivo (granule), konzervované vlhké krmivo (konzervy), doma vařenou stravu a syrovou stravu (např. mrkev, paprika, zelené fazolky aj.) a samozřejmě i zvířecí pamlsky (nejlépe s nízkým obsahem kalorií a tuku, s vysokým obsahem vlákniny).

Suché krmivo poskytuje více živin než konzervy, ale obsahuje málo vlhkosti. Jeho výhodou je možnost ponechat ho v misce celý den a schopnost masáže zubů a dásní, což může pomoci proti onemocnění paradentózou.

Konzervy obsahují více masa než suché krmivo a kolem 65% vody, ale jsou určeny k rychlé spotřebě, jinak vysychají. Díky své vysoké vlhkosti jsou vhodné pro psy s močovými problémy.

„Více informací o správném krmení psa naleznete zde: http://www.krmivo-ihned.cz/clanek/jak-vybrat-spravne-krmivo-pro-psa/“

Add comment