Jak udělat ze starého auta kurník

Stará auta, která již dojezdila, mohou sloužit jako jiné věci. Jako prolézačky pro děti, nebo jako domek na hraní, ale lze ho využít i jinak. Například jako kurník pro slepice. Samozřejmě, že se do auta nevejde moc slepic, ale asi stejně jako do menšího kurníku. Určitě by bylo dobré, auto vypolstrovat polystyrenem nebo molitanem, zadělat díry a případné nebezpečné skuliny. Určitě je potřeba odčerpat všechny tekutiny, benzín nebo naftu, vodu z ostřikovačů, oleje atd. Aby to nebylo nebezpečné pro slepice. Je možné dát do auta na sedačky nebo místo sedaček prkna, aby to měly jako v kurníku.

Také je potřeba myslet na to, aby se daly dobře a pohodlně vyndávat vajíčka od slepic. Aby se nezranili lidé, kteří do auta budou chodit. Nejen pro vajíčka, ale i čistit kurník – auto. Protože jako každý jiný kurník, i auto, které je používání jako kurník, je potřeba čistit.

Ačkoli se o tom neustále mluví, ačkoli se říkalo, že vajíčka jsou nezdravá, a zvyšují cholesterol, není to tak. Vajíčka, pokud nejsou smažená, ale pouze vařená nebo dělaná na speciálních pánvích, anebo v hrncích bez tuku, jsou naopak velice málo kalorická. A proto se hodí i pro diety různého typu. Ani s výší cholesterolu nebo jeho zvyšováním vajíčka nesouvisí.

Na druhou stranu, není nad domácí vajíčka, a tak když máme možnost udělat kurník třeba ze starého auta, je potřeba toho využít. Protože domácí vajíčka jsou žlutější, a mnohdy i daleko větší, než ta, která si kupujeme v obchodech. Vajíčka se navíc přidávají do mnoha jídel, která nejen ochutí, ale i obarví. A tak jsou domácí vajíčka vhodná i do ostatních pokrmů.

Add comment