Jak se staví kotce pro psy

Většina lidí, kteří bydlí v domku, si pořizuje psa. Samozřejmě, že i pes by měl mít svůj domek. Pro většinu psů se hodí bouda i kotec. Stavba kotce by měla být podmíněná rase našeho psa. Před tím, než se rozhodneme postavit kotec, měli bychom se rozhodnout, jak bude veliký a kam ho umístíme. Psům totiž nesmírně vadí průvan, ale i celodenní svit slunce, obzvláště v letních horkých měsících. Je také dobré zjistit, z jakého materiálu kotec vyrobíme. Mohou být postavené ze dřeva a kovu nebo pouze z kovu. I když máme malého psa, je třeba počítat především s jeho přibližnými rozměry, do jakých doroste. Protože kotec musí psovi nabídnout dostatek prostoru, pohodlí a také se musí být ošetřen tak, aby nedocházelo k jeho brzkému poškození.

Každý kotec má svoji branku, k pohodlnému přístupu k psovi. Základem však je bouda, která by měla být zateplená a opět přizpůsobená rozměrům psa v jeho dospělosti. U boudy ještě také bývá předsíň. Při stavbě kotce je nejlepší využít stavebnicových dílů, jejichž montáž je rychlá a jednoduchá. Navíc v případě poškození, je nutné vyměnit pouze 1 díl a ne celou boudu nebo kotec. Tyto díly se k sobě připevňují pomocí šroubů. Díly z kovu jsou buď pozinkované, nebo ošetřené lakem proti korozi. Na střechu se potom používá pozinkovaný plech.

Ve chvíli, kdy je kotec postavený, je důležité začít psa postupně navykat na pobyt venku. Nejlepší je to na rozhraní jara a léta, pak může pes zůstat už na zimu venku. Kotec ale nenahrazuje procházky a venčení, je proto potřeba se psem chodit ven. Navíc je nutné, především v zimních měsících kontrolovat vodu, aby nezamrzla a pes neměl žízeň. Kotec je nutné i pravidelně čistit.

Add comment