Domácí zvířátka potřebují kvalitní stravu

Rodina se nad tím nepozastavuje a známí už si zvykli. O co jde? Kdykoli jdu s někým kolem zverimexu, nedá mi to, abych se nezastavila aspoň na chviličku a nezačala se rozplývat nad miniaturníma roztomilýma pacičkama zakrslých králíčků, růžovýma čumáčkama morčátek, vtipnýma spacíma polohama syrských křečíků a hravostí malých bílých myšiček. Nemůžu si pomoct. Nejraději bych procestovala celý svět, abych viděla všechny králíčky světa.Tak jak většina lidí šišlá nad miminkem v kočárku, já mám stejné reakce u terárií a akvárek v obchodě. A přijít k někomu na návštěvu, kdo má zrovna kotě nebo štěně? Ojéé, to je o zábavu na dvě hodiny postaráno. Plazím se na koberci po čtyřech, dovádím se zvířátkem jak malé děcko a mám potřebu všechny jeho roztomilé grimasy fotit a okamžitě se o obrázky dělit s kamarády. Ostatně, můj Facebook účet je plný podobných fotek…

Neumím si třeba vůbec představit, že bych měla žít bez domácích mazlíčků. Králíček, morčátko, kočka, pes. Když se člověk vrátí z práce sebevíc rozzuřený, unavený nebo v depresi, stačí kolikrát jeden pohled na ty radostné psí očka, kdy vám dá pejsek okamžitě mezi dveřmi najevo, že se na vás těšil, rád vás vidí a vůbec jste jeho oblíbený páneček, a veškerá špatná nálada je pryč. Večer za vámi pak do pelíšku přijde kocourek, olízne vám nos a vzápětí odťapká do nohou postele, kde se stulí, čtvrt hodiny vrní a pak usne. Je fuk, jak moc je vám smutno. Tyhle roztomilé chlupaté zvířátka vás z podobné nálady vytáhnou během několika okamžiků. Úsměv zaručen.

Výhodou je, že na oplátku toho po vás nechtějí mnoho. Pokud nepočítám spoustu lásky, kterou jim nelze odepřít, pak je důležité myslet i na takové ty základní přízemní starosti v podobě čistého pelíšku, čerstvé vody a dobrého jídla.

Určitě jste už nesčetněkrát zaslechli informaci, že domácím mazlíčkům by se nemělo dávat stejné jídlo, jako jíme my. Žádné zbytky od večeře, nebo složité vaření o třech chodech. Pokud chcete svému milovanému tvorečkovi prospět a zajistit dlouhý život a pevné zdraví, určitě se vyplatí držet se rad veterináře a krmit pejska, kočičku, nebo jiné zvíře krmivem pro ně určeným. Výhodou je, že specializované granule nebo masové kapsičky mají vyvážený poměr všech potřebných vitamínů a minerálů a zvířátku tak nebude nic chybět.

Problém vidím jen jediný. Jak se vyznat v té obrovské nabídce na trhu a vybrat třeba pro kočku to nejvhodnější krmivo? Které je opravdu nejlepší a které je jen nafouknutá reklamní bublina? S výběrem by vám mohl pomoci web TestBlog.cz. Co tu rozhodně NEnajdete – reklamní články, kterým jde hlavně o prodej. Co tu NAJDETE – pravdivé recenze zboží (potraviny, krmivo, nápoje, kosmetika, aj.), které jsou opravdu otestované buď redaktory, nebo přímo čtenáři. V případě krmiv tedy spíše jejich domácími mazlíčky…

Navíc – máte-li potřebu přispět také svou troškou do mlýna a podělit se o názor na některý výrobek, který pravidelně kupujete, nebo máte vyzkoušený – stačí napsat své postřehy do komentářů pod recenze. Chcete si přečíst o něčem, co jste na webu nenašli? Pošlete svůj tip na recenzi a příště můžete číst už jen to, co vás doopravdy zajímá, aniž byste utratili korunu.

Add comment