Chov bio drůbeže

V současnosti se dostávají stále více do popředí bio výrobky. Dle příznivců jsou bio výrobky a bio produkty daleko kvalitnější a především pro lidi bezpečnější. Neobsahují žádné škodliviny, které našemu zdraví ubližují. Pěstování bio rostlin a chování bio zvířat je prováděno ekologicky, jak rostlinám, tak zvířatům je věnována daleko větší péče a navíc tyto bio potraviny chutnají daleko lépe.

Z přírodních bio produktů je vyráběna i speciální kosmetika, která neobsahuje žádné konzervační látky. Z bio produktů se v současnosti vyrábí i bio bavlna, která je kvalitnější, má delší životnost a je vhodnější pro alergiky nebo astmatiky.

Při chovu zvířat na bio farmě je dodržován jejich volný pohyb i bio strava. Například kuřata nejsou namáčknutá v klecích, kde se nemohou ani pohnout, ale stejně jako například na vesnicích, mohou běhat po louce, nebo na pastvinách. Platí to i pro prasata, skot, krávy a další zvířata. Chov těchto zvířat, včetně kuřat, podléhá přísným kritérií. Díky volnému pohybu pak rostou kuřatům opravdové svaly.

Chov bio kuřat probíhá tedy dle tradičního způsobu, jsou chovány na podestýlkách přírodního původu, většinou na pilinách a mají k dispozici i písek, aby mohly hrabat. Tato kuřata navíc rostou pomaleji a přirozeněji. Bio kuřata jsou chována na čerstvém vzduchu, jsou daleko větší než normální kuřata a jsou krmena bio krmivem. Toto bio krmivo obsahuje čerstvou trávu, kukuřici, ale neosahuje žádné hormony ani antibiotika. Díky tomuto speciálnímu krmení tak mají bio kuřata žlutější kůži, která je navíc i silnější. Maso bio kuřat je křehčí, chutnější, ale přesto pevné.

Kuřata i slepice jsou velmi inteligentní, a často nepříznivým chovem trpí. Ta kuřata, která jsou chována v klecích, bez volného pohybu často trpí velkým stresem a dokonce se stávají agresívními vůči ostatním.

Add comment